İptal Ve İade Koşulları

ALICI, Donanım ürünlerinde sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün  kullanılmamış olması şarttır.

Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. Yazilim ürünlerinde Huzursoft yazilimi siparis ödemesi sonrasi tüketici haklari yasasi geregi herhangi bir sebep belirterek/belirtmeyerek cayma hakki kullanimina dolayisi ile lisans iptali ve ücret geri ödemesine tabi degildir. (Lisans alindiktan sonra cayma hakki kullanilamaz).

Ilgili tüketici haklari yasasi maddesi (Cayma Hakki Madde 8): Elektronik ortamda aninda ifa edilen hizmetler ve tüketiciye aninda teslim edilen mallara iliskin sözlesmeler cayma hakki ve kullanimina iliskin hükümlere tabi degildir. Huzursoft elektronik ortamda müsterilerimize teslim edilen bir hizmet/yazilim oldugu için fiziksel olarak iadesi mümkün degildir. Müsterilerimiz yazilima bir kez sahip olduklarinda yazilimin kopyasini bilgimiz disinda saklayabilecekleri için fiziksel bir iade dolayisi ile cayma hakki söz konusu olamaz. Sipariş veren tüm müşterilerimiz yukarıda belirtilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır Huzursoft yazılımını sipariş etmeden önce tüm müşterilerimiz sitemizdeki ilgili linkleri takip ederek Huzursoftt demomuza ulaşarak sistemi tüm özellikleri ile birlikte inceleyebilir ayrıca her türlü satış öncesi soruları için firmamız ile iletişime geçebilirler.